– 2 foto’s –
De zomer is ten einde, oktober heeft alvast wat verschillende gezichten laten zien, maar er bloeit nog genoeg of is aan een herbloei begonnen, zoals de lavendel. En als dan ook nog de zon schijnt, glanst deze zweefvlieg nog feestelijker. Dit is een snorzweefvlieg, pyjamazweefvlieg, dubbelbandzweefvlieg of cocacolazweefvlieg oftewel Episyrphus balteatus. Ik noem deze soort meestal een pyjamazweefvlieg, maar snorzweefvlieg dekt nog het meest de lading vanwege de snorretjes die je op het achterlijf ziet. Dit is een man: de ogen staan dicht op elkaar.
☘️
☘️
_
Heel mooi om het facetoog in detail te zien. Als je zover uitvergroot veroorzaakt ieder beweginkje een soort van wervelstorm voor je lens. Gebruik je hier statief ? of monopod ?
Ik gebruik alleen mijn handen, mijn ellebogen en knieën. Een monopod moest ik opzoeken :-)
Een statief is teveel gedoe.
Prachtige opnames….hij zit bijna in je lens…indukwekkend die ogen…😍
Prachtig!
Foto 1 top maar 2 gaat daar nog even overheen ;-)
Hele mooie oktoberfoto’s! Die facetogen op de tweede foto … monsterachtig mooi!
Als ik het nu goed begrijp heeft dit vliegje (voor mij gewoon pyjamazweefvlieg) nog drie andere Nederlandse benamingen. Dan is ’t geen wonder dat er zoveel verschillende zweefvliegen lijken te zijn … ;-)
Weer heel fraai en genieten… gedoe met statief ben ik helemaal met je eens :-) Teveel gezeul.
Prachtige macro’s weer. Ik ken deze alleen als pyjamazweefvlieg….
Wauw tweede foto zo dichtbij foto gemaakt. Knap gedaan. Het is ook kunst om te doen.
Ik geraak haast gedesoriënteerd van die tweede foto :)
Hoi Evy :-)
Het is ook moeilijk om in die ogen te verdrinken